Apple uruchomi radio internetowe

Serwis Bloomberg podał interesującą informację na temat planów Apple w związku z uruchomieniem autorskiego radia internetowego. Jak się okazuje, projekt ma ruszyć już na początku przyszłego roku, choć dokładna data premiery nie jest jeszcze znana. Czym wyróżniać będzie się nowy projekt na tle konkurencji?

Na dzień dzisiejszy trwają właśnie ostatnie negocjacje przedstawicieli Apple z wytwórniami, które powinny zakończyć się do końca roku. Temat negocjacji dotyczy przede wszystkim podziału przychodów z reklam.

Według raportu Bloomberga, internetowa radio Apple ma być podobne w założeniach do Pandora Internet Radio, jednak jego działanie ma sięgać również poza granicami Stanów Zjednoczonych. Wiadomo także, że powstanie specjalna aplikacja, która pozwoli uruchamiać radio za pośrednictwem iTunes. Prawdopodobnie nie będzie dostępu do radia poprzez stronę internetową.

Nowy produkt ma być odpowiedzią na Xbox Music od Microsoftu, którego premiera odbyła się kilka dni temu. Firma prowadzona przez Tima Cooka widzi ogromny potencjał w tym sektorze, a więc można spodziewać się solidnego produktu, który zainteresuje sporą grupę docelową. O jakości przekonamy się jednak dopiero w nadchodzącym roku.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: radio | Apple
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama