Bill Gates - Warren Buffet odchodzi z zarządu fundacji Gatesów

Warren Buffet zdecydował się na odejście z zarządu fundacji Billa i Melindy Gatesów. Posunięcie miliardera ma miejsce w okresie sporej niepewności dla organizacji filantropijnych. To także pokłosie informacji na temat rozwodu założyciela Microsoftu.

Warren Buffet poinformował o swoim odejściu z zarządu fundacji Billa i Melindy Gatesów. Przez lata Buffet był powiernikiem tylko jednego odbiorcy funduszy. Miliarder zdecydował się zrezygnować ze stanowiska dokładnie tak samo, jak robił to w przypadku innych firm - poza Berkshire.

90-letni miliarder pochwalił dyrektora generalnego fundacji Marka Suzmana i powiedział, że jego cele pozostają w 100 proc. zsynchronizowane z celami fundacji. Fizyczne uczestnictwo Buffeta nie jest jednak wymagane do ich osiągnięcia.

W oficjalnym oświadczeniu Melinda Gates wyraziła wdzięczność za hojność i przywództwo Warrena Buffeta - Gatesowie mieli się także dużo od niego nauczyć. Miliarder w przyszłości będzie dalej inspirował fundację Billa Gatesa i pomagał zwalczać ubóstwo na całym świecie.

Reklama

Bill Gates i Buffet to czwarta i ósma najbogatsza osoba na świecie. Majątek Gatesa wyceniany jest na 145 miliardów dolarów, Buffeta na 105 miliardów dolarów.


 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Bill Gates | Warren Buffett
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy