Reklama

Boeing wśród ofiar chińskiego hakera

Trwa postępowanie przeciwko chińskiemu hakerowi, który ukradł cenne dane amerykańskich koncernów zbrojeniowych. Okazuje się, że próbował je sprzedać firmom ze swojego kraju – czytamy na łamach ABC News.

Su Bin został zatrzymany 28 czerwca w Kanadzie. Chińczyka oskarżono o włamanie się do systemów amerykańskich firm przemysłu zbrojeniowego i kradzież poufnych danych dotyczących m.in. samolotów F-22, F-35 oraz transportowego C-17. Okazuje się, że haker działał z dwoma osobami, których danych wciąż nie ustalono.

Su Bin próbował sprzedać informacje chińskim firmom. Rzecznik Departamentu Obrony twierdzi, że celów ataków hakerów było znacznie więcej.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: chiński haker | F-22

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama