Dron patrolujący Wasze mieszkania? Amazon prezentuje nowe zabezpieczenie marki Ring

Kiedy standardowy monitoring domowy nie wystarcza, do akcji wkraczają środki bezpieczeństwa nowej generacji, z małymi domowymi dronami na czele, a przynajmniej tak widzi to Amazon.

Latająca kamera w formie drona od marki Ring, a mianowicie Always Home Cam, była bez wątpienia jednym z najbardziej zaskakujących i najciekawszych ogłoszeń ostatniej konferencji amerykańskiego giganta. I choć nie będzie jeszcze dostępna do kupienia w tym roku, to twórcy zdecydowali się już teraz nakręcić krótki filmik reklamowy, żeby zademonstrować jej możliwości. Czyli? Mobilny monitoring, bo w odróżnieniu od klasycznych kamer umieszczonych na stałe w pewnych miejscach (które patrząc z perspektywy włamywaczy można łatwo zlokalizować i zniszczyć), mamy do czynienia z małym dronem, który w czasie rzeczywistym może zrobić dla nas „obchód” całego domu.

Reklama

W materiale reklamowym możemy zobaczyć dron w akcji podczas włamania do domu, kiedy właściciel zaalarmowany przez systemy bezpieczeństwa Ring uruchamia go i „leci” w stronę miejsca zdarzenia (producent zapewnia jednak, że równie dobrze możemy w ten sposób sprawdzić, czy zamknęliśmy drzwi oraz czy wyłączyliśmy żelazko). Włamywacz szybko orientuje się, co się dzieje, bo dron wydaje przy tym dźwięki, więc jeszcze szybciej ucieka, a Always Home Cam wraca na swoją stację dokującą.

I choć cały materiał wywołuje trochę uśmiechu na twarzy, to nie da się ukryć, że rozwiązanie z pewnością ma potencjał - czasami faktycznie wystarczą tylko głośne dźwięki, żeby wystraszyć i spłoszyć włamywacza, a kamerka, choć opisywana jest jako cicha, ma być zdaniem producenta „prywatnością, którą można usłyszeć”. Tak czy inaczej, z ciekawością będziemy się przyglądać produktowi, kiedy Amazon zdecyduje się podzielić większą ilością szczegółów.

Źródło: GeekWeek.pl/Amazon

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama