Reklama

Edward Snowden ostrzega przed masową inwigilacją ludności z powodu CoVID-19

Wróg numer jeden Stanów Zjednoczonych ponownie zabrał głos w sprawie bezpieczeństwa ludzkości, które znowu znalazło się w stanie zagrożenia z powodu pandemii koronawirusa i ograniczeń praw wolności społeczeństw.

Edward Snowden uważa, że coraz większe ograniczenia nakładane przez rządy krajów, w związku z rozprzestrzenianiem się SARS-CoV-2, doprowadzą nie tylko do największego w historii ataku na nasze swobody obywatelskie, ale również nie skończą się wraz z wygaśnięciem pandemii koronawirusa i pozostaną z nami na zawsze.

Były pracownik Amerykańskiej Narodowej Agencji Bezpieczeństwa ostrzega, że rządy praktycznie wszystkich krajów na świecie wykorzystają tę sytuację na swoją korzyść i przyzwyczają nas do życia w realiach nowych, zaawansowanych technik inwigilacyjnych, które będą miały za zadanie skutecznie pomóc nam walczyć z pandemią.

Reklama

Snowden podkreślił, że już teraz rządy Stanów Zjednoczonych czy Unii Europejskiej po cichu dogadują się z największymi na naszej planecie koncernami technologicznymi, które prężnie rozwijają się w globalnej sieci i każdego dnia obsługują miliardy ludzi. Według niego, zagrożenie dla naszej wolności jest tak poważne, jak jeszcze nigdy wcześniej i jeśli nic z tym nie zrobimy, to staniemy się niewolnikami.

Facebook, Google, Amazon, Microsoft, Twitter, Instagram, AOL i niezliczone firmy z nimi współpracujące, będą nie tylko udostępniać rządowi nasze dane o lokalizacji i zniosą szyfrowanie w transferze danych, ale również powstaną specjalne narzędzia do represji niepokornych ludzi, którzy nie stosują się do restrykcji narzucanych przez władze.

Snowden przypomina, że chociaż wszyscy mamy świadomość, iż takie systemy inwigilacji nielegalnie działają już od wielu lat, to jednak w większości mogliśmy się przed nimi legalnie bronić i chronić za pomocą najróżniejszego oprogramowania i obowiązującego prawa. Teraz machina inwigilacyjna ma stać się w pełni legalna pod przykrywką walki z koronawirusem, a my nie będziemy mogli legalnie się przed nią bronić żadnymi narzędziami.

Każde nasze działanie przeciw szpiegowaniu rządów zostanie potraktowane jako zagrożenie dla zdrowia publicznego i względem nas zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje, wliczając w to więzienie. Snowden obawia się też, że ludzie, którzy do tej pory walczyli o świadomość społeczeństwa w tym zakresie, teraz będą w mediach napiętnowani, dla przykładu karani i określani mianem zagrożenia dla społeczeństwa.

Co tu dużo mówić, techniki inwigilacyjne w Stanach Zjednoczonych i Europie mają stać się w najbliższych miesiącach kopiami tych, które do tej pory były wprowadzane w Chinach. Były pracownik Amerykańskiej Narodowej Agencji Bezpieczeństwa ostrzega, że rządy mogą wprowadzić podobny do chińskiego System Oceny Obywateli, dzięki któremu w krajach ma być określany status społeczny poszczególnych obywateli i regulowane ich swobody.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. Pixabay

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje