Filmy wirtualnej rzeczywistości w serwisie YouTube

Wirtualna rzeczywistość to coś, co może być przełomem na rynku technologii. Wielu liczących się producentów ma w swoich planach urządzenie pozwalające na oglądanie rozszerzonej rzeczywistości.YouTube planuje skorzystać na tym trendzie.

Kwestia dostosowania treści, które możemy oglądać w 3D idzie już troszkę słabiej, ale pierwszy poważny krok właśnie nastąpił. W styczniu bieżącego roku Google ogłosił, że serwis YouTube będzie odtwarzał materiały przeznaczone do oglądania za pośrednictwem przyrządów do obsługi wirtualnej rzeczywistości.

Obietnica stała się faktem. Poniżej prezentujemy wideo, które jest dowodem na to, że na YouTube trafiły pierwsze "wirtualne filmy". W lewym górnym rogu materiału można dostrzec 4 małe strzałki służące do nawigowania perspektywą oglądania (istnieje prawdopodobieństwo, że ich pojawienie się jest uzależnione od ustawień i wersji przeglądarki).

Reklama

W każdym wyjściu, na komputerze nie wygląda to może nazbyt imponująco, ale mając pod ręką chociażby Google Cardboard potencjał takich materiałów znacznie wzrasta.

Filip Stachowicz

Źródło informacji

android.com.pl
Dowiedz się więcej na temat: youtube

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy