Gmail nie pozwoli ci na głupstwa

Wysłanie e-maila po wizycie w pubie lub na imprezie u znajomych może nas czasem drogo kosztować. Google znalazło jednak sposób, jak uchronić swoich użytkowników przed jego skutkami.

Spożywanie alkoholu, zwłaszcza w większych ilościach, sprawia, że skłonni jesteśmy robić rzeczy, o których na trzeźwo byśmy nawet nie pomyśleli. Części z nich możemy jednak później żałować. Firma Google wprowadziła więc do swojej poczty elektronicznej nową usługę pod nazwą Mail Goggle, która ma zapobiec nieprzyjemnym niespodziankom po przebudzeniu następnego dnia.

Jeśli usługa będzie aktywna i przyjdzie nam do głowy wysłanie maila, przed opuszczeniem przez niego naszej skrzynki pocztowej Google poprosi o wykonanie sześciu działań matematycznych, czas odpowiedzi jest ograniczony. Pomyślne ich wykonanie oznacza, że nadawca listu raczej jest świadom tego, co napisał.

Reklama

Zgodnie z domyślnymi ustawieniami usługi będzie ona aktywna w piątki i soboty od 22 do 4 rano. Można oczywiście zmodyfikować dni tygodnia oraz godziny, w których pojawią się działania matematyczne do rozwiązania. Aby lepiej się zabezpieczyć, możliwe jest zwiększenie ich trudności.

Źródło: Dziennik Internautów
Dowiedz się więcej na temat: google + | Google

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama