Reklama

Google i dwa miliardy dolarów na biurowiec

Według dziennika "The New York Post" (NYP) koncern Google jest zainteresowany zakupem największego biurowca na Manhattanie.

Budynek przy Ósmej Alei 111 (111 Eight), w którym firma wynajmuje już powierzchnię biurową, ma 18 pięter i trudno uznać go za drapacz chmur - ale zajmuje cały kwartał między ulicami 15 i 16 oraz alejami Ósmą i Dziewiątą; z 270 tysiącami metrów kwadratowych powierzchni plasuje się na czwartym miejscu wśród największych nieruchomości w Nowym Jorku. Innymi najemcami biur są Nike, Barnes & Noble i Lifetime Entertainment.

Obiekt należał niegdyś do kapitanatu portu w Nowym Jorku i New Jersey. Obecni właściciele chcą go sprzedać za około dwa miliardy dolarów. Jednak to, czy budynek rzeczywiście kupi Google, nie jest jeszcze przesądzone. Według informacji NTP biurowcem interesuje się wiele innych firm (m.in. z Azji, Ameryki Południowej, Izraela i kilku państw arabskich).

Reklama

Więcej ciekawostek ze świata Google

Koncern internetowy z pewnością mógłby sobie pozwolić na taki biurowiec: według agencji ratingowej Moody's w połowie 2010 roku Google dysponował rezerwami gotówki w wysokości 30 miliardów dolarów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje