Google+ znów traci użytkowników. Powrót do rzeczywistości?

Pod koniec września, po zniesieniu zaproszeń, Google+ urosło o 1269 proc. Ale nadeszła pora na powrót do rzeczywistości, która dla Mountain View znów nie jest łaskawa.

Obliczenia Paula Allena z końca września dowodziły, że Google+ już miało 50 mln użytkowników. Można było przypuszczać, że po otwarciu się na wszystkich internautów serwisowi będzie dalej rosnąć. A jednak nie rośnie.

Przeciwnie - Chitika przedstawiła dane, z których wynika, że Google+ zaczyna spadać. Na wykresie wyraźnie widać, że zainteresowanie społecznościówką Google zwiększyło się po 20 września, po tym jak zrezygnowano z zaproszeń. Przez kilka dni był rekordowy ruch, a 25 września sytuacja zaczęła wracać do normy. 27 września serwis osiągnął dno.

Reklama

Z grafiki wyraźnie wynika, że otwarcie Google+ spowodowało bardzo krótkotrwały wzrost zainteresowania serwisem. Te osiągnięcia będzie trudno powtórzyć. Na dodatek po zniesieniu zaproszeń zaczęli rezygnować ci, którzy wcześniej wykazywali się dużą aktywnością.

Jakby tego było mało, przycisk +1 nie radzi sobie w starciu z lajkiem tak jak powinien. Google wciąż jest daleko za Facebookiem i choć ten dystans się zmniejsza, to w niewystarczającym tempie. Po udanej rewolucji, którą przeprowadził Zuckerberg, Google+ już tak bardzo nie zachwyca.

Zważywszy, że nawet ważni ludzie z Mountain View nie chcą używać Google+, jego losy wydają się co najmniej niepewne.

Michał Wilmowski

Źródło: http://vbeta.pl

vbeta
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy