Haker usunie facebookowe konto Marka Zuckerberga. Będzie transmisja na żywo

Znany tajwański haker zapowiedział, że w niedzielę (30.09) włamie się na facebookowe konto Marka Zuckerberga i je usunie. Całą akcję będzie transmitował na żywo w sieci.

Chang Chi-yuan na pewno nie rzuca słów na wiatr. Jego profil na największym serwisie społecznościowym świata śledzi blisko 30 tysięcy użytkowników. W 2016 roku otrzymał wyróżnienie edycji LINE Security Bug Bounty Program, wskazał inżynierom z Facebooka wiele błędów, a nawet ma na swoim koncie kilka zuchwałych cybermanipulacji. Podczas jednej z nich udało mu się zakupić bilet autobusowy za kilka groszy.

Jak wszyscy dobrze wiemy, nie ma na świecie i nigdy nie będzie takich zabezpieczeń, których nie będzie można złamać. Tajwański haker na pewno uczyni wszystko, aby spełnić swoją obietnicę. Prawdopodobnie Chang Chi-yuan znalazł jakąś lukę w zabezpieczeniach, o której jeszcze nie poinformował ludzi Marka Zuckerbega i planuje to zrobić w nieco szalony sposób, bo w czasie transmisji na żywo ().

Reklama

Haker usunie facebookowe konto Marka Zuckerberga. Będzie transmisja na żywo. Fot. Chang Chi-yuan/Facebook.

Pytanie tylko, czy Facebook jest na tyle dziurawy, że ugnie się pod takim atakiem. Efekty zobaczymy już w niedzielę, bo jak zapowiedział Tajwańczyk, na profilu Zucka pojawią się wymowne słowa informujące zespół największego serwisu społecznościowego świata, że powinien lepiej dbać o bezpieczeństwo miliardów swoich użytkowników.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. Chang Chi-yuan/Facebook

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy