Hakerzy ogłosili śmierć prezydenta Obamy

Prezydent Barack Obama został zamordowany dwoma kulami, które trafiły go w biodro oraz okolice szyi - taki komunikat (oraz tuzin o podobnej treści) pojawił się na koncie @FoxNewsPolitics na Twitterze. Na szczęście nie miał on nic wspólnego z prawdą.

Szalone ćwierkanie rozpoczęło się 4 lipca, a każda z umieszczonych na stronie amerykańskiego kanału informacyjnego wiadomości zawierała podobną treść. W niektórych znalazły się także odniesienia do @BarackObama, a w jednej do @jeobiden - kanału wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych. Co ciekawe, wiadomości te zaczęły się pojawiać po powiadomieniu osób śledzących @FoxNewsPolitics o odebraniu hakerom kontroli nad kontem i życzeniu internautom wesołego Dnia Niepodległości.

Za włamaniem się na konto kanału telewizyjnego stoją osoby wypowiadające się na @TheScriptKiddie. Administratorzy Twittera zareagowali szybko i zablokowali tubę hakerów, którzy nie przejęli się tym specjalnie i założyli konto @ScriptKiddi3s, które również zostało zawieszone.

Reklama

Po przejrzeniu krótkiej listy kont, które śledzili "hakerzy": @anonymousIRC, @LulzSec, @wikileaks oraz @ThinkMagazine, możemy się domyśleć, czyimi działaniami się inspirowali. Dlaczego padło akurat na konto Fox News? "Wybraliśmy Fox News, ponieważ doszliśmy do wniosku, że ich zabezpieczenia są takim samym żartem, jak ich dziennikarstwo" - stwierdzili autorzy włamania.

Źródło informacji

gizmodo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Barack Obama | haker | Twitter

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy