Juz nie przejdą koło meczu

Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii w piłkarskich koszulkach, od przyszłego sezonu kibice angielskiej drużyny Leeds United będą mogli naocznie przekonać się, którzy gracze uczciwie pracują na swoje pieniądze. Umożliwi to włoska firma Diadora, która opracowała nowy typ piłkarskich koszulek, w których gracze Leeds będą od przyszłego sezonu grać na własnym stadionie.

Z podobnych trykotów będą też korzystać kluby AS Roma, Palmeiras, Real Racing Club, Aston Villa, Glasgow Rangers, Sheffield Wednesday, Dynamo Moskwa oraz narodowa reprezentacja Szkocji. Na czym polega niezwykłość nowych kostiumów Diadora?

Otóż na ramieniu koszulek naszyte jest składające się z jedenastu kropek logo technologii "One of Eleven". Ta nazwa ("Jeden z jedenastu") podkreśla, że każdy gracz jest częścią zespołu i razem z kolegami pracuje na wynik. Nie jest to jednak tylko symbol - nadruk został wykonany z materiału, który reaguje na temperaturę ciała zawodnika i tym samym sprawdza, czy każdy z jedenastu piłkarzy w równym stopniu angażuje się w walkę na boisku. Wraz z wysiłkiem temperatura ciała wzrasta, a wtedy kropki na rękawie koszulki zmieniają kolor. W ten sposób koszulka prowadzi na bieżąco "wizualizację" fizycznego zaangażowania piłkarzy. Przedstawiciele klubu nie ukrywają również, że nowy "bajer" ma pobudzić sprzedaż koszulek wśród kibiców.

Reklama

Na ilustracji: nowa koszulka Leeds United - na ramieniu widoczne niebieskie logo reagujące na temperaturę ciała.

(4D)

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: united

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy