Koniec z pochopnym udostępnianiem treści na Facebooku

Technologiczny pracuje nad nową funkcją, która ma nakłonić użytkownika do przeczytania całego artykułu, zanim go udostępni.

Na popularnej platformie społecznościowej Facebook, nie brakuje osób udostępniających artykuły, bez ich wcześniejszego przeczytania. Treści z krzykliwymi tytułami, nierzadko zapełnione fałszywymi treściami, stworzone specjalnie pod kątem częstego komentowania stanowią obecnie sporą większość serwisu.

Facebook ma jednak nadzieję ograniczyć to zjawisko i pracuje nad nową funkcją, która sprawi, że użytkownicy przeczytają artykuł przed udostępnieniem. Będzie ona miała formę specjalnego okna, które pojawi się w odpowiednim momencie i poprosi o wcześniej otwarcie danego odnośnika.

Reklama

Oczywiście użytkownik nie będzie musiał zgadzać się na propozycję serwisu, ale Facebook ma nadzieje, że jednak większość osób zostanie w ten sposób nakłoniona, do zapoznania się z udostępnianym materiałem.

Czy nowa funkcja na serwisie przyjmie się wśród użytkowników i odniesie sukces? Na obecny moment nie wiadomo, trzymamy jednak kciuki, by tak się stało. 

Oglądaj najnowsze promocje i planuj zakupy z ding.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Facebook | serwisy społecznościowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy