Mapy Google z nowymi funkcjami. Ułatwią nam życie w czasie pandemii CoVID-19

Amerykański koncern kontynuuje ułatwienia dla obywateli i władz wynikające z jego usług, dlatego właśnie doczekaliśmy się rozszerzenia możliwości Map Google, które od teraz pokazują dostępność restauracji w czasie pandemii koronawirusa.

Najpierw Google poinformowało, że wprowadziło do swoich map komunikaty ostrzegawcze związane z Covid-19, które pojawiają się przy placówkach medycznych, kiedy użytkownik ich wyszukuje. Dowiadujemy się wtedy, że jeśli podejrzewamy u siebie zarażenie koronawirusem, to powinniśmy przed udaniem się do placówki wykonać tam telefon, żeby poinformować o swoich objawach i otrzymać wskazówki postępowania. Następnie koncern opublikował raporty dotyczące przemieszczania się ludności w czasie pandemii dla 131 krajów, w tym Polski, z których możemy dowiedzieć się na temat liczby osób pojawiających się w takich miejscach jak parki, apteki czy sklepy. 

Reklama

Nie można też zapomnieć, że za sprawą Map Google możemy sprawdzić ruch w konkretnych sklepach, z uwzględnieniem dni tygodnia i konkretnych godzin, żeby wybierać takie mniej uczęszczane, a teraz doszła jeszcze jedna funkcja. W aplikacji pojawiły się bowiem dwa nowe filtry, a mianowicie Na wynos i Dostawa, które jak łatwo się domyślić służą wyszukiwaniu restauracji świadczących takie usługi w czasie pandemii koronawirusa. Jest to bardzo przydatne narzędzie, bo jak dobrze wiadomo ciągłe siedzenie w domu nikomu nie służy, więc warto od czasu do czasu poratować się pysznym posiłkiem.

Szczególnie że obecnie ma to również inne znaczenie, a mianowicie pandemia koronawirusa sprawia, że wielu z nas pozostaje bez pracy i środków do życia, dobrze więc w miarę możliwości wspierać lokalne biznesy i pomóc im przetrwać ten trudny czas. Wystarczy tylko wspomnieć, że 31 marca na zawieszenie działalności gospodarczej zdecydowało się 9151 przedsiębiorców, a na zamknięcie 1353 (w lutym było to odpowiednio 669 i 207, a w styczniu 4665 osób i 2432), więc mamy do czynienia z niechlubnym rekordem, a kwiecień może być jeszcze gorszy!

Wracając do samych Map Google, po wybraniu jednego z dwóch filtrów wyświetlą nam się restauracje dostępne w naszej okolicy, a co więcej mamy do wyboru kolejne filtry - możemy wybrać np. tylko aktualnie otwarte, najwyżej oceniane czy z odpowiednią ilością gwiazdek. Nowa funkcjonalność początkowo dostępna była tylko w Stanach Zjednoczonych, ale od dziś działa i u nas na urządzeniach z Androidem i iOS. To co pysznego dziś na kolację? Tylko pamiętajcie, najlepiej z dostawą bezkontaktową pod drzwi :)

Źródło: GeekWeek.pl/Google

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy