Reklama

Mininova – kolejna strona z torrentami zostanie zamknięta

Popularna strona z torrentami Mininova zostanie zamknięta 4 kwietnia – zapowiedzieli jej twórcy. To kolejna znana witryna z torrentami, która znika z sieci.


Mininova pojawiła się w internecie w 2005 roku, jako następca strony Supernova - popularnej w tamtych czasach strony z torrentami. Nowa wersja strony bardzo szybko zyskała popularność wśród internautów. Pierwsze problemy Mininovy pojawiły się w 2009 roku, kiedy holenderska agencja odpowiedzialna za walkę z pirackimi stronami zmusiła właścicieli Mininova do jej zamknięcia. Na ratunek przyszli jednak twórcy The Pirate Bay - udało się na nowo wystartować ze stroną Mininova. Teraz nadszedł jednak ostateczny kres popularnego adresu.

Reklama

Osoby korzystające z torrentów nie mają łatwego życia - w ostatnich miesiącach zlikwidowano stronę KickassTorrents oraz wyszukiwarkę Torrentz.eu (tę ostatnią  częściowo reaktywowano). Coraz więcej wskazuje na to, że The Pirate Bay, który nie posiada już tak rozbudowanej biblioteki jak kiedyś. Zmianie ulegają jednocześnie sposoby, w jaki internauci oglądają filmy i seriale, coraz częściej korzystając z rozwiązań takich jak Netflix.

 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: torrenty

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy