Nadchodzi Spotifi HiFi. Jakość dźwięku w końcu dorówna Tidalowi. Będą też inne nowości

Najpopularniejszy w globalnej sieci muzyczny serwis streamingowy w końcu przejdzie sporą rewolucję, która pozwoli mu konkurować z Tidalem. Nowości mają przyciągnąć entuzjastów dobrej jakości muzyki.

Spotify jest najpopularniejszy, ale pomimo tego faktu, każdego dnia odchodzą od niego rzesze fanów najwyższej jakości muzyki, a to dlatego, że nie można tam liczyć na poziom dobrze nam znany z płyt CD, czyli w bezstratnym formacie, nie wspominając już o jakości studyjnej (Master).

Tak naprawdę Tidal pod tym względem bije na głowę Spotify. To niebawem nieco się zmieni. W serwisie pojawi się nowy abonament o nazwie Spotify HiFi. W jego ramach będzie oferowana jakość muzyki z płyt CD, czyli taka, jaka być powinna od dawien dawna. Nie trzeba być audiofilem i mieć słuchawek za tysiące złotych, by dostrzec różnicę pomiędzy najlepszą jakością muzyki w Spotify a zwykłym HiFi Tidala.

Reklama

Oprócz lepszej jakości muzyki, subskrybenci będą mogli liczyć na nowości w samej nawigacji i o wiele więcej ciekawych podcastów ze znanymi twórcami. Niestety, na razie nie wiadomo, ile Spotify sobie zażyczy za pakiet HiFi, ale możemy liczyć, że będzie to ok. 35,99 złotych miesięcznie. Pakiet HiFi w Tidalu kosztuje 39,99 złotych, a premium zarówno w Spotify, jak i Tidalu, można mieć teraz za 19,99 złotych.

Źródło: GeekWeek.pl/Spotify / Fot. Spotify

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy