Reklama

Najdziwniejsze aukcje internetowe

Serwisy aukcyjne są dla ludzi. A ludzie, jak wiadomo, mają w zwyczaju robić czasem naprawdę dziwne rzeczy. Oto klika przykładów najdziwniejszych aukcji w sieci.

Myśleliście, że w internecie widzieliście już wszystko? Z pewnością się mylicie! Wystarczy czasem zajrzeć do serwisów aukcyjnych, aby przekonać się, że ich użytkownicy potrafią sprzedawać naprawdę niesamowite rzeczy. Jakie konkretnie?

Sens życia

Najtęższe umysły naszej planety głowiły się nad tym zagadnieniem przez całe wieki. Zdecydowanie szybciej poszłoby im, gdyby tylko miały eBaya i kilka (-naście) wolnych dolarów do wydania.

Lotus Esprit niemal za darmo

Znany brytyjski didżej radiowy Tim Shaw ogłosił na antenie w ramach żartu, że zostawia swoją żonę Hayley. Jej jednak dowcip się nie spodobał i postanowiła wystawić ukochany samochód swojego męża na eBayu. Cena Kup Teraz? Całe 50 pensów. Nabywca podobno był zachwycony i nie ma się wcale co dziwić.

Reklama

Rosyjski prom kosmiczny, lekko używany

W 2002 ktoś usiłował sprzedać używany rosyjski, a w zasadzie radziecki prom kosmiczny Buran. Niestety, najwyższa z ofert, 98 000 dolarów, nie spełniła oczekiwań sprzedającego i prawdopodobnie to on wciąż jest w posiadaniu tej ekscentrycznej zabawki. Jak wszedł w jej posiadanie? Nie wiadomo. Aczkolwiek gdy upadał Związek Radziecki można było bezproblemowo kupić cokolwiek, co tylko było państwowe.

Hosni Mubarak

Mubarak sprawował urząd prezydenta Egiptu przez trzy dekady, od roku 1981 do 2011. Kiedy wreszcie został obalony w pamiętnej, zeszłorocznej rewolucji, wystawiono go na eBayu. Po tylu latach rządzenia nic dziwnego, że jego stan określono mianem "używanego".

Niezręczna randka z dziwnym gościem

Ciężko uwierzyć w to, że ktoś mógłby licytować coś takiego, a jednak. Świat pełen jest masochistów.

Przemienienie w wampira

Nieśmiertelność to ciągnąca się wiekami nuda, a paląca potrzeba picia ludzkiej krwi może nieco przeszkadzać w kontaktach towarzyskich, ale mimo tego jestem sobie w stanie wyobrazić tabuny fanek "Zmierzchu", którym mogłoby się to wydawać pociągające. Stąd też dziwi mnie stosunkowo niska cena - 500 dolarów.

McNugget wyglądający jak zombie

Niektórym możliwość zarobienia daje już sam fakt, że ich posiłek przypomina coś innego niż.... no właśnie, tylko posiłek. Tak jak w przypadku McNuggeta odznaczającego się, zdaniem swojego właściciela, niebywałym wręcz podobieństwem do zombie. Albo do śmierci.

Internet

Jakiś mądrala uznał, że skoro światowa sieć należy do wszystkich, to w istocie nie należy tak naprawdę do nikogo i założył aukcję z ceną początkową wynoszącą milion dolarów. Niestety, nikt nie był zainteresowany, choć internet to przecież taka fajna rzecz.

"Powietrzna gitara" z autografem

Air guitar to udawanie, że gra się na wyimaginowanej gitarze. A czasem taką gitarę można również kupić i to z autografem.

Nowa Zelandia

Podobny przypadek co z internetem. Nowa Zelandia cieszyła się niezłym wzięciem, jej cena sięgnęła trzech tysięcy dolarów, zanim aukcja nie została usunięta ze względu na naruszenie regulaminu eBaya.

F-18

Ktoś postanowił sprzedać amerykański myśliwiec za milion dolarów. To była cena, za jaką pewien mieszkaniec Wirginii chciał sprzedać samolot w częściach. Kompletny i złożony miał kosztować dziewięć razy tyle. Aukcją szybko zainteresowała się FBI. Kto się tym faktem zdziwił?

Możliwość spędzenia wieczności w towarzystwie Marylin Monroe

To w istocie dość smutna historia. W 2009 Elsie Poncher kazała ekshumować swojego męża Richarda po to, by sprzedać jego miejsce na cmentarzu i w ten sposób spłacić hipotekę. Dlaczego zdecydowała się na taki krok? Richard został pochowany na cmentarzu Westwood Village, zaraz obok Marylin Monroe. Okazało się, że Elsie miała rację i to miejsce udało jej się sprzedać za 4,6 miliona dolarów.

Max, mamut mający 50 000 lat

Jeden z najlepiej zachowanych mamucich szkieletów należał do pewnego Holendra, który postanowił go wystawić na aukcji w roku 2004. Uzyskał za niego 61 000 funtów.

Prawo do nazwania dziecka

Taką krzywdę własnemu dziecku postanowiła wyrządzić Melissa Heuschkel ze stanu Connecticut. Nabywcą okazała się za 15,5 tysiąca dolarów firma GoldenPalace.com. W ten sposób na świat przyszła Golden Palace Benedetto Heuschkel.

Grillowany ser z wizerunkiem Matki Boskiej

Tutaj nabywcami też okazali się GoldenPalace.com. Cena? 28 tysięcy dolarów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy