Neostrada TP droższa po nowym roku

Użytkownicy internetowej usługi Neostrada w Telekomunikacji Polskiej po nowym roku odczują podwyżkę podatku VAT. Operator nie otrzymał zgody na wzięcie "na siebie" zmiany podatku. Usługi zdrożeją o kilkadziesiąt groszy.

Kilka tygodni temu Telekomunikacja Polska zapewniała, że weźmie na siebie podwyżkę VAT w przypadku nowej oferty na usługę szerokopasmowego dostępu do Internetu - Neostrada. Niestety sprawa nieco się skomplikowała.

- Do tego potrzebna była jednak zgoda regulatora. UKE każdorazowo bada poprzez tzw. test zawężania marży, czy inni operatorzy mają możliwość stworzenia konkurencyjnej oferty. Wynika to z obowiązujących regulacji. To skomplikowany proces, w którym branych pod uwagę jest wiele czynników - wyjaśnia na blogu Wojciech Jabczyński, rzecznik grupy TP. Niestety, propozycje cen Neostrady po zmianie VAT nie zyskały akceptacji.

Reklama

- Dlatego będą musiały one wzrosnąć o 1 proc. czyli o wysokość zmiany VAT. To kilkadziesiąt groszy miesięcznie więcej. Przepraszam, że w tym przypadku nie możemy wypełnić wcześniejszych deklaracji. Nie wynika to z naszej złej woli, lecz z wiążącej dla nas prawnie decyzji - dodaje Jabczyński.

Media2
Dowiedz się więcej na temat: Orange Polska S.A. | neostrada
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy