PewDiePie znowu na szczycie rankingów, czyli przeglądamy YouTube Rewind 2019

Czy po ubiegłorocznej wpadce z pomijaniem kontrowersyjnych treści i zbytnią poprawnością polityczną, YouTube w końcu zaserwuje nam zgodne z rzeczywistością podsumowanie roku? Pora się przekonać, bo YouTube Rewind 2019 trafiło właśnie do sieci.

YouTube jak co roku w okolicach mikołajek podzielił się z nami zestawieniem najpopularniejszych materiałów mijającego roku, dzięki któremy dowiadujemy się, jakie filmy oglądaliśmy najczęściej. Tegoroczna edycja Rewind jest jednak na świeczniku, a wszystko przez zeszłoroczną, w której serwis postanowił nieco się „wybielić”, pomijając wiele kontrowersyjnych tematów, jakimi żyła społeczność serwisu w 2018 roku. To nie spodobało się użytkownikom YouTube’a, którzy twierdzili, że podsumowanie jest pełne Fortnite’a, tańca i mainstreamowych wydarzeń, a brakuje w nim kwestii naprawdę dla nich istotnych.

Reklama

Oznaczało to całkowite pominięcie kontrowersyjnych YouTuberów, jak PewDiePie, Shawn Dawson czy Logan Paul oraz odejście od tego, co dotąd czyniło tę serię wyjątkową, a mianowicie ludzi, którzy faktycznie tworzą ten serwis, czyli twórców i społeczności - wszystko w imię poprawności politycznej i kampanii reklamowej. Bo choć faktycznie można się nie zgadzać z tym, co serwują nam niektórzy YouTuberzy, to udawanie, że nie istnieją, w niczym tu nie pomoże. W efekcie ubiegłoroczne Rewind zostało filmem z największą w historii ilością kliknięć „To mi się nie podoba”, bijąc na głowę nawet samego Justina Biebera i jego kultowe „Baby”.

Jak zatem jest w tym roku? YouTube zdecydowanie wyciągnął wnioski, więc nie pomija faktu, że na szczycie zestawienia najchętniej oglądanych twórców wciąż znajduje się Felix Kjellberg, czyli popularny PewDiePie, któremu nie są chyba w stanie zaszkodzić żadne kontrowersje i niewłaściwe wypowiedzi - 100 mln subskrybentów robi wrażenie i jest nieosiągalnym marzeniem dla większości twórców. Pierwszą piątkę najczęściej oglądanych twórców uzupełniają jeszcze Felipe Neto, Pencilmation, Jelly i David Bobrik.

Najczęściej oglądaną grą na YouTube w zeszłym roku okazał się Minecraft, który wyprzedził Fortnite i Grand Theft Auto V. Na kolejnych miejscach uplasowały się zaś Garena Free Fire, Roblox, PUBG MOBILE, League of Legends, PlayerUnknown's Battlegrounds, Brawl Stars oraz Mobile Legends: Bang Bang. Jeżeli zaś chodzi o muzykę, to najchętniej oglądana 10 teledysków na świecie wygląda następująco:

 1. Shawn Mendes, Camila Cabello - Señorita
 2. BTS (방탄소년단) '작은 것들을 위한 시 (Boy With Luv) feat. Halsey' Official MV
 3. BLACKPINK - 'Kill This Love' M/V
 4. Billie Eilish - bad guy
 5. Lil Nas X - Old Town Road (Official Movie) ft. Billy Ray Cyrus
 6. Ariana Grande - 7 rings
 7. Lil Dicky - Earth (Official Music Video)
 8. Daddy Yankee & Snow - Con Calma (Official Video)
 9. j-hope 'Chicken Noodle Soup (feat. Becky G)' MV
 10. Billie Eilish - bury a friend

Przy okazji możemy też zerknąć na podsumowanie roku polskiego YouTube’a, gdzie pierwsze miejsce wśród najpopularniejszych wideo zajmuje film Tomasza Sekielskiego podnoszący temat pedofilii w polskim kościele, czyli Tylko nie mów nikomu. Materiał na dziś może się pochwalić 23 097 079 obejrzeń! Cała pierwsza 10 wygląda zaś następująco:

 1. SEKIELSKI –
 2. BAKU FAMILY –
 3. yellowbox –
 4. TVN Talent Show –
 5. Reżyser Życia –
 6. Abelard Giza –
 7. MINI MAJK –
 8. Friz –
 9. AbstrachujeTV –
 10. BezPlanu –

Źródło: GeekWeek.pl/YouTube

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy