Pożegnanie z Thunderbirdem

Choć Mozilla nie kończy oficjalnie rozwoju swojego klienta poczty elektronicznej, w mailu rozesłanym do uczestników projektu zapowiedziano już przeniesienie wszystkich zasobów do innych projektów. Decyzja ta została potwierdzona na oficjalnym blogu deweloperów Mozilli.

Okrojony zespół Thunderbirda zajmie się jedynie zapewnieniem bezpieczeństwa i stabilności działania istniejących wersji. Choć dla wielu osób korzystających na co dzień z Thunderbirda decyzja może wydawać się niezrozumiała (w końcu jest to chyba najlepszy dostępny klient poczty), z punktu widzenia Mozilli jest ona jak najbardziej słuszna.

Zamiast skupiać się na dodawaniu nowych funkcjonalności w produkcie, który służy przede wszystkim użytkownikom komputerów stacjonarnych i laptopów, Mozilla zamierza przeznaczyć wszystkie dostępne środki na rozwój nowych produktów, takich jak na przykład mobilny OS Boot to Gecko. Trochę szkoda, ale w końcu mamy XXI wiek a współczesny sposób korzystania z internetu różni się znacząco od tego co mogliśmy obserwować, powiedzmy, 10 lat temu.

Reklama

Źródło informacji

gizmodo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Mozilla
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy