Produkty od Amazona stanowią poważne zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa?

Przeprowadzone ostatnio analizy sugerują, że dziesiątki produktów AmazonBasics stanowią poważne zagrożenie dla użytkowników, a na ich czele mamy… sterowaną głosem kuchenkę mikrofalową.

Wygląda na to, że skrupulatne czytanie recenzji użytkowników powinno wejść nam w krew przed każdymi zakupami, czego dowodem są produkty Amazon Basics. To działający od 2009 roku program, w ramach którego możemy sobie kupić urządzenia i przedmioty sygnowane logo amerykańskiego koncernu - te najczęściej charakteryzują się atrakcyjną ceną i jednocześnie dają gwarancję, że nie mamy do czynienia z niesprawdzoną „chińszczyzną”, która się do niczego nie nadaje. A przynajmniej w założeniu, bo o ile w przypadku pościeli czy legowiska dla psa nie musimy mieć większych wątpliwości, to najnowsze doniesienia sugerują, że przy zakupie kabli, ładowarek i większej elektroniki powinniśmy się trzy razy zastanowić. 

Reklama

Z nowego raportu CNN możemy się bowiem dowiedzieć, że dziesiątki produktów sprzedawanych z logo Amazon Basics mogą potencjalnie stwarzać zagrożenie dla użytkowników - podczas trwającego długie miesiące (a nawet lata) śledztwa udało się ustalić, że co najmniej 70 z nich powiązanych jest z pożarami i innymi problemami z bezpieczeństwem. - Od 2016 roku co najmniej 1500 recenzji, w ramach ponad 70 produktów, mówiło o produktach wybuchających, stających w płomieniach, dymiących, topiących się, powodujących zwarcia i inne podobne zagrożenia - czytamy w materiale od CNN.

Te produktu to m.in. kable ładujące USB, ładowarki do baterii, wyposażenie biurowe i inne niedrogie akcesoria. Jednym, szczególnie problematycznych produktem, jest sterowana głosem kuchenka mikrofalowa, która „iskrzyła i dymiła” zaraz po podłączeniu do prądu. CNN podaje też, że w niektórych przypadkach urządzenie stawało w płomieniach lub przegrzewało się… kiedy nie było nawet używane! Co warto podkreślić, Amazon zaprzestał sprzedaży niektóych urządzeń, ale inne obecne w raporcie CNN, wciąż można nabyć w jego sklepie - nawet po dziesiątkach użytkowników zgłaszających poważne problemy i zagrożenia. A co na to główny zainteresowany? Idzie w zaparte i w oświadczeniu możemy przeczytać, że „bezpieczeństwo jest jego największym priorytetem i jest przekonany, że Mikrofala marki AmazonBasics jest bezpieczna do używania. Urządzenie spełnia, a nawet wykracza poza wymagania ustanowione przez FDA, UL, FCC, Prop 65 i innych w ramach bezpieczeństwa i funkcjonalności”. Wygląda więc na to, że firma ma zamiar zaklinać rzeczywistość w obliczu twardych dowodów - pytanie tylko, jak na tym wyjdzie, skoro sądy nie są jej ostatnio zbyt przychylne.

Źródło: GeekWeek.pl/CNN

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy