Reklama

Street View Trekker - Google chce sfotografować cały świat

Street View, jak wskazuje nazwa usługi, prezentuje przede wszystkim widok z ulicy. Google zaczęło jednak stopniowo modyfikować swój produkt, pokazując m.in. wnętrza sklepów czy alpejską trasę kolejową. Już niedługo wszystkowidzące obiektywy Street View pojawią się w kolejnych miejscach - w kanionach, ruinach i na szlakach turystycznych.

Usługa Street View od niedawna jest dostępna również dla terenów Polski. Choć uruchomiono ją zaledwie kilka miesięcy temu, już od jakiegoś czasu na ulicach wielu miast można było zobaczyć samochody z charakterystycznymi wieloobiektywowymi głowicami na dachach. W atrakcyjnych miejscach, gdzie samochody Google nie mogły wjechać, aparaty fotograficzne umieszczono na trójkołowych rowerach. Dzięki temu w Street View możemy zobaczyć m.in. krakowski i wrocławski rynek.

Reklama

Mimo większej elastyczności, pojazdy nie dotrą wszędzie. Są miejsca, do których może się dostać tylko pieszy turysta. Okazuje się, że Google chce dotrzeć również tam. Firma zaprezentowała niedawno Street View Trekker - pracującą pod kontrolą Androida głowicę, mieszczącą 15 5-megapikselowych aparatów fotograficznych, zapisujących zdjęcia na wchodzącym w skład zestawu twardym dysku.

Głowica została umieszczona na stelażu, który można zawiesić na plecach. Całość jest zasilana bateriami, które zdaniem Google mają wystarczyć na cały dzień wędrówki, a zestaw waży niewiele ponad 18 kilogramów. Testy tego urządzenia, którego skonstruowanie zajęło inżynierom Google prawie rok, już trwają i prawdopodobnie niebawem usługa Street View wzbogaci się o ciekawe ujęcia z miejsc będących do niedawna poza jej zasięgiem.

Łukasz Michalik

http://vbeta.pl

vbeta
Dowiedz się więcej na temat: Google | street view

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama