Trojan plądruje konta bankowe

Pojawiła się nowa wersja trojana Zeus - Zeus3. Sieje on spustoszenie na tysiącach kont bankowych na całym świecie. Szacuje się, że wykradł już, w sumie, ponad milion dolarów. Co ciekawe, wykrycie wirtualnego szkodnika jest praktycznie niemożliwe.

Grupa M86 Security, która jako pierwsza odkryła zagrożenie, stwierdziła, że do tej pory nie spotkała się z tak zaawansowanym i niebezpiecznym trojanem.

Do tej pory Zeus3 oczyścił ponad 3 tysiące kont bankowych w Wielkiej Brytanii. Jedyną radą jest stałe kontrolowanie środków na koncie i szybka reakcja w przypadku odkrycia, że zostaliśmy przez niego zaatakowani. Niestety, na niewiele zda się próba sprawdzenia stanu konta poprzez system bankowości elektronicznej. Trojan, po opróżnieniu konta, wyświetla zmodyfikowaną wersję witryny banku wraz z początkową kwotą na koncie. W rzeczywistości jest ono już puste.

Ważną informacją jest, że zagrożenie dotyczy wyłącznie komputerów pracujących pod kontrolą systemu Windows. Do tej pory, żadne aplikacje anti-malware nie są w stanie rozpoznać zagrożenia.

Reklama

Jedynym sposobem na spokojny sen jest zaprzestanie korzystania z bankowości elektronicznej lub logowanie się na swoje konto bankowe z systemów innych niż Microsoft Windows.

Źródło informacji

PC Format
Dowiedz się więcej na temat: konta bankowe | bankowe | konta | konto bankowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy