USA i Rosja razem przeciwko piratom

Stany Zjednoczone i Rosja zawarły porozumienie, którego celem jest wspólna walka z łamaniem praw własności intelektualnej w internecie.

Na mocy porozumienia Rosja zgodziła się na zamykanie stron WWW, które naruszają prawa autorskie oraz zobowiązała się do przeznaczenia większych środków finansowych na walkę z piractwem, w tym także na fizyczne usuwanie nielegalnych treści.  Umowa stanowi również, że Rosja wprowadzi przepisy, jasno określające zakres odpowiedzialności  dostawców internetu za akty piractwa.

Porozumienie pozwala na rozszerzenie ochrony amerykańskich praw autorskich za granicą, a jego zawarcie jest związane z niedawnym przystąpieniem Rosji do  Światowej Organizacji Handlu. "Rosja poczyniła znaczne postępy w zakresie ochrony praw autorskich, a plany dalszych działań wskazują, na utrzymanie tej tendencji w przyszłości"  - skomentował sprawę Ron Kirk, szef Amerykańskiego Biura Przedstawiciela Handlowego.

Reklama

Stany Zjednoczone i Rosja będą wymieniać się doświadczeniami, mającymi zapewnić realizację porozumienia. Rosja z czasem może nawet wprowadzić u siebie wzorowane na amerykańskich przepisy, na mocy których dostawcy internetu wysyłają do piratów serie ostrzeżeń. Układ stwierdza również, że przedstawiciele obu krajów będą regularnie spotykać się w celu wypracowania wspólnych metod ochrony praw autorskich.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: USA | Rosja | piractwo | piractwo internetowe | prawa autorskie | kara za piractwo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy