Ustawiane aukcje na fruli.pl

Policjanci z komendy w Jeleniej Górze prowadzą postępowanie w sprawie licytacji odbywających się na portalu internetowym fruli.pl.

Serwis fruli.pl działał według następującego schematu: aby móc uczestniczyć w aukcji zarejestrowany użytkownik musiał wykupić za pieniądze prawo do licytowania - "podbicie". Podbicia sprzedawane były w pakietach. Ceny pakietów były różne np. od kilku groszy do kilku zł. Użytkownik wykorzystywał podbicia w aukcji, licytując przedmiot z innymi uczestnikami licytacji, przebijając się wzajemnie. Jedno podbicie zwiększało cenę i przedłużało czas trwania licytacji. Gdy aukcja się kończyła, ten kto licytował ostatni uzyskiwał prawo wykupu przedmiotu. Pozostałe osoby ponosiły koszty wykorzystanych przez siebie podbić, nie zyskując nic.

Jak w toku dotychczasowych czynności ustalili funkcjonariusze, zachodzi uzasadnione podejrzenie, że licytacje prowadzone przez osoby administrujące portalem fruli.pl przebiegały niezgodnie z ogólnodostępnym regulaminem, w szczególności podejrzewa się, że w aukcji oprócz licytujących realnych osób występowały sztuczne podbicia generowane przez serwis fruli.pl tzw. boty, które zapobiegały wygrywaniu aukcji przez jej rzeczywistych użytkowników.

policjanci proszą o kontakt osoby, które brały udział w licytacjach organizowanych na portalu www.fruli.pl.

Reklama
INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: aukcje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy