Reklama

Wirus „Hahaha” atakuje użytkowników Facebooka!

Na Facebooku dość często pojawia się złośliwe oprogramowanie, które żeruje na niewiedzy i naiwności użytkowników tego portalu. Tym razem wirus rozprzestrzenia się za pomocą prywatnych wiadomości zatytułowanych jako „hahaha”. Pod żadnym pozorem nie klikajcie w link!

W jaki sposób szkodnik infekuje kolejne komputery? Złośliwe oprogramowanie jest rozsyłane w postaci prywatnej wiadomości o treści „hahaha”. Dołączany jest również link o sugestywnych nazwach - “Pictr_357.Zip“, “Copy_0027.Zip“, “Image0905.Zip“. 

Po kliknięciu w link paczka zostanie pobrana na nasz dysk. Jeżeli ją rozpakujemy i uruchomimy znajdujący się tam plik jar, z internetu ściągnięty zostanie złośliwy kod, który zainfekuje nasz komputer. W efekcie nasze konto na Facebooku będzie rozsyłać podobne wiadomości do kolejnych osób.
 
Szkodnik został napisany w celu wydobywania Bitcoinów, czyli popularnej ostatnimi czasy kryptowaluty. Na czym dokładnie to polega? Moc obliczeniowa naszego komputera jest wykorzystywana przez hakera do tak zwanego „kopania”. W ten sposób zdobywa on cenne Bitcoiny, które następnie może odsprzedać za realne pieniądze.
 
Co zrobić, gdy już się kliknęło w link? Należy jak najszybciej przeskanować system oprogramowaniem antywirusowym. Warto również ostrzec swoich znajomych, aby nie klikali w linki przez nas wysyłane - uchronimy ich tym samym przed podobną sytuacją.
 

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama