Reklama

Wyciekły dane 10 milionów kart kredytowych

W internecie od kilku dni pojawiały się informacje na temat domniemanego ataku na dwie popularne firmy, zajmujące się wydawaniem kart kredytowych i płatniczych - Visa i MasterCard. Doniesienia te zostały teraz potwierdzone i sugerują, że na początku roku mogło dojść do wycieku wrażliwych danych 10 milionów kart kredytowych.

Visa i MasterCard wysłały do banków informacje o wysokim priorytecie, w których przekazują, że pomiędzy 21 a 25 stycznia 2012 roku doszło do wycieku tajnych danych o kartach kredytowych.

W oficjalnym komunikacie do instytucji finansowych firmy napisały, że doszło do kradzieży danych zapisanych na tzw. ścieżce 1 i 2, co pozwala hakerom na swobodne stworzenie kopii kart. Banki potraktowały ostrzeżenia bardzo poważnie i już rozpoczęły proces informowania klientów, którzy mogli paść ofiarą ataku. Według wstępnych ustaleń jest ich ponad 10 milionów.

Reklama

W poniedziałek (2.04.2012) Global Payments planuje konferencję telefoniczną, na której poznamy szczegóły na temat wydarzenia. Radzimy zachować spokój do momentu posiadania większej ilości informacji na temat kradzieży.

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: karty kredytowe | dane

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama