Reklama

Yahoo wydaje własną przeglądarkę mobilną

Kto by pomyślał, że taka firma jak Yahoo jest w stanie jeszcze wymyślić coś przystającego do naszych czasów. A jednak wymyśliła. Pomysł nazywa się Axis i w ciekawy sposób łączy przeglądarkę mobilną z wersją na desktopa.

Nie pamiętam, kiedy ostatnio pisano o Yahoo cokolwiek pozytywnego. Wojna patentowa z Facebookiem, masowe zwolnienia, kłamstewka Scotta Thompsona - to tylko kilka ostatnich dokonań tej firmy. Niby to wciąż jeden z największych graczy w branży IT, ale od lat widać, że sobie już nie radzi.

Jednak okazuje się, że i taki kolos na glinianych nogach jak Yahoo jest w stanie wymyślić coś fajnego. Tym czymś jest Axis, aplikacja mobilna, która ma też wersję desktopową. Jak to działa? Jeśli jesteście właścicielami iPhone'a lub iPada, możecie na tych urządzeniach korzystać z Axisa jak z normalnej przeglądarki. Wersji na Androida niestety nie ma.

Reklama

W wersji desktopowej natomiast jest to po prostu rozszerzenie do popularnych przeglądarek - Chrome'a, IE, Firefoksa i Safari. Axis udostępnia każdemu użytkownikowi jego własną, spersonalizowaną stronę główną, którą ten po zalogowaniu się na konto Yahoo może widzieć z każdego urządzenia.

Można więc np. zacząć wyszukiwanie na iPhonie i kontynuować na iPadzie. Następnie zaś możecie przenieść się na desktopa, gdzie Axis też będzie działał, pod warunkiem że wcześniej zainstalujecie sobie odpowiednią wtyczkę. Trzeba jednak pamiętać, że niestety spowolni to nieco waszą przeglądarkę.

Co ciekawe, kiedy czegoś szukamy przy pomocy Axisa, nie prezentuje on samych linków, a całkiem spore miniaturki z podglądem stron, które są wysoko na liście wyszukiwania. W przypadku przeglądarki na urządzenia mobilne to naprawdę dobry pomysł. Jak to wygląda, możecie zobaczyć poniżej.

Nie posunąłbym się teraz do stwierdzenia, że Axis zagrozi pozycji któregokolwiek z dużych graczy, ale na pewno jest to ciekawa propozycja. Na razie niestety z nową aplikacją jest trochę kłopotów - np. rozszerzenie dla Chrome'a nie było dostępne przed jakiś czas. Ale błąd już poprawiono i wydaje się, że wszystko jest OK. Jeśli więc macie urządzenia z iOS-em, sprawdźcie koniecznie, co to takiego ten Axis.

Michał Wilmowski

http://vbeta.pl

vbeta
Dowiedz się więcej na temat: yahoo | przeglądarka internetowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy