Alcatel OT986 - dobra specyfikacja i Android 4.0

Alcatel nie jest ważnym graczem na rynku smartfonów, ale nie można jednak spisywać go na straty. Tym bardziej że najnowsze urządzenie tej firmy, model OT986, wydaje się bardzo interesujące.

Alcatel OT986 jest wyposażony w 4,5-calowy ekran IPS LCD o rozdzielczości 1280 x 720 pix. Dwurdzeniowy procesor TI OMAP 4460 o taktowaniu 1,5 GHz wspomaga 1 GB pamięci RAM. Do dyspozycji użytkownika oddano 8 GB pamięci wewnętrznej. Miłośnicy zdjęć skorzystają z 5 Mpix aparatu z tyłu i 2 Mpix kamerki do wideorozmów.

Pojawi się także słabsza wersja smartfona - z 1,2 GHz procesorem i 4 GB pamięci wewnętrznej. Smartfon prawdopodobnie będzie sprzedawany w Chinach pod nazwą TCL S900 w cenie 314 dol. (ok. 1110 zł). Trzeba przyznać, że jak na taką specyfikację nie jest to wygórowana cena.

Cena telefonu o lepszej specyfikacji nie jest jeszcze znana. Niestety, nie wiadomo także, do których krajów poza Chinami trafi nowy produkt francuskiej firmy. Mam nadzieję, że Alcatel nie ograniczy się do rynku chińskiego i OT986 pojawi się również u nas.

Reklama

Dodatkowym atutem, który przemawia za kupnem tego urządzenia, jest system - Android 4.0 Ice Cream Sandwich. W dodatku bez żadnych nakładek, co uważam za dużą zaletę.

W moim odczuciu smartfon wygląda całkiem nieźle, a jego obudowa wydaje się solidna. Widać również, że producent mocno wzorował się na iPhonie 4/4S, przynajmniej przy tworzeniu przedniego panelu. Alcatel ze względu na stosunek ceny do oferowanych możliwości mógłby odnieść spory sukces na rynku europejskim, szczególnie w ofertach operatorów, jak niegdyś ZTE Blade. Czysty Android, niska cena, niezły wygląd. Szkoda tylko, że marka została już dawno zapomniana...

Tomasz Nowak

http://komorkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Android | Alcatel | Smartfon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy