Google Maps będą obecne na produktach Apple

Wszyscy chyba pamiętają moment, w którym Apple postanowiło pójść swoją drogą i ogłosiło zastąpienie Google Maps własną, autorską usługą. Wydawałoby się, że gigant z Mountain View zwyczajni obrazi się na Apple i zrezygnuje z dostarczania swego kartograficznego cuda na urządzenia ze stajni jabłuszka. Nic z tego.

Jeff Huber, starszy wiceprezes Google, pojawił się na serwisie społecznościowym giganta - Google+, by zebrać trochę pochwał za dotarcie z Google Street View do Muzeum Historii Komputerów. Nie to jednak wzbudziło największe zainteresowanie - pewien komentator korzystający na co dzień z urządzenia bazującego na iOS stwierdził w dyskusji pod wpisem Hubera, że liczy na to, że Google Maps dalej będą dostępne dla użytkowników systemu mobilnego Apple. Co ciekawe, Huber postanowił rozwiązać wątpliwości komentatora i zapewnił, go, że firma dalej zamierza udostępniać Google Maps na iOS.

Niestety - na razie nie znamy żadnych szczegółów. O co konkretnie chodziło Huberowi? W jakiej formie GM pojawią się w nowym iOS? Czy Google stworzy własną, autonomiczną aplikację Mapy, którą będzie można po prostu pobrać z App Store? Niewykluczone, że gigant z Mountain View wypuści usługę bazującą na HTML5, z której będzie można korzystać z poziomu przeglądarki.

Źródło informacji

gizmodo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Apple | Google | Smartfon | tablet | Mapy Google
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy