Każdego dnia 850 tys. osób aktywuje Androida

Prezes Google, Larry Page zdradził w raporcie dla inwestorów na 2012 rok kilka ciekawych informacji i statystyk dotyczących najpopularniejszych usług związanych z internetowym gigantem z Mountain View.

W dokumencie na temat systemu Android pojawia się niestety tylko jedna informacja. Otóż prezes ujawnił, że każdego dnia aktywowanych jest 850 tysięcy nowych urządzeń z systemem z zielonym robotem. Dla przypomnienia w grudniu 2011 roku Andy Rubin chwalił się liczbą 700 tysięcy aktywacji.

Do pozostałych udostępnionych ciekawostek możemy zaliczyć fakt, że z YouTube'a korzysta 800 mln użytkowników miesięcznie, a co sekundę pojawia się godzina nowych materiałów wideo, zaś baza aktywnych użytkowników Google+ przekroczyła 100 milionów. Ponadto z Google Chrome korzysta już 200 milionów osób, a pocztę na Gmailu założyło 300 mln internautów.

Co sądzicie o tak szybkim wzroście popularności urządzeń z Androidem? Czy liczby nie świadczą o dostępności licznych budżetowych modeli, które trafiają do większości ofert operatorów?

Reklama

Źródło informacji

android.com.pl
Dowiedz się więcej na temat: Google | Larry Page | Android | tablet | Smartfon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy