Acer i Asus podniosą ceny niektórych urządzeń?

Niedobór komponentów elektronicznych powiązany z pandemią COVID-19 powoduje zastój w wielu branżach. Przy tym wszystkim rośnie popyt na zakup notebooków. Według najnowszych raportów, może to skutkować podniesieniem cen u niektórych producentów.

Zgodnie z nowym raportem chińskiego Taiwan Economic Daily, problemy z dostawami czipów oraz rosnące zainteresowanie kupnem przenośnych komputerów, może w niedługim czasie doprowadzić do kryzysu cenowego. Już teraz na rynku ma brakować notebooków, a wciąż rosnące zamówienia mają doprowadzić do podwyżek cen na niektóre urządzenia. Eksperci twierdzą, że w drugim kwartale 2021 należy brać pod uwagę, że tacy producenci jak Acer i Asus podniosą znacząco ceny.

Analitycy są zgodni. Laptopy Asus i Acer staną się w drugim kwartale droższe nawet o 10 proc. Będzie to pierwszy znaczący wzrost w tym segmencie od dziesięciu lat. Oznacza to, że ta fala wzrostu cen w przemyśle elektronicznym rozciągnie się od komponentów po systemy, aż po końcowe produkty.

Reklama

Chiński raport stwierdza ponadto, że Acera czekają w najbliższym czasie spore niedobory w dostawach urządzeń.  W tej samej sytuacji jest Asus, który rzekomo już teraz ma luko w dostawach wynoszące od 25 do 30 proc.

Fabryki są jednak świadome istniejącego problemu. Tajwańskie TSMC poinformowało, iż wyda w 2021 roku 28 miliardów dolarów na zwiększenie swoich możliwości produkcyjnych. Czy to pomoże? W dłuższym okresie na pewno. 

Oglądaj najnowsze promocje i planuj zakupy z ding.pl 

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy