Aktualizacja do Windows 7 nie zawsze możliwa

Z udostępnionej w sieci tabeli dotyczącej możliwości aktualizacji systemów operacyjnych Microsoftu do wersji Windows 7 wynika, że wiele osób i firm będzie musiało dokonać czystej instalacji.

Aktualizacja już zainstalowanego systemu nie będzie możliwa w przypadku komputerów z Windows XP i Windows Vista Starter. Ich posiadaczy czeka archiwizowanie danych, czyszczenie dysku i instalacja systemu oraz odtwarzanie środowiska pracy.

W lepszej sytuacji są posiadacze innych wersji Visty. Jednak i oni powinni pamiętać, że możliwa jest tylko i wyłącznie aktualizacja wersji 32-bitowych do 32-bitowych, a 64-bitowych do 64-bitowych. Ponadto nie każdą edycję będziemy mogli zaktualizować do takiej, jak byśmy chcieli. Posiadacze Vista Home Basic będą mogli przeprowadzić aktualizację do Windows 7 Home Premium lub Ultimate, ale nie do Windows 7 Professional. W identycznej sytuacji są użytkownicy Windows Vista Home Premium.

Reklama

Z kolei osoby i firmy używające Visty Business mogą ją zaktualizować do Windows 7 Professional lub Windows 7 Ultimate. Ci, którzy używają Windows Vista Ultimate mogą przeprowadzić aktualizację tylko do Windows 7 Ultimate.

We wszystkich innych przypadkach konieczne będzie wykonanie instalacji na czystym dysku twardym.

Mariusz Błoński

kopalniawiedzy.pl
Dowiedz się więcej na temat: aktualizacje | aktualizacja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy