AMD jest kłamcą?

AMD po raz kolejny nie popisało się swoją strategią marketingową. Tym razem głównym powodem eskalacji były dwa slajdy marketingowe, które można było ujrzeć na oficjalnej stronie tegoż producenta mikroprocesorów. Reklamówek już nie będzie, ale liczby pozostaną.

Cała sprawa ociera się oczywiście o testy najnowszego procesora Barcelona przeznaczonego na rynek serwerów. Na wspomnianych slajdach, AMD demonstrowało test przeprowadzony w kalkulacjach zmiennoprzecinkowych oraz w kalkulacjach liczb całkowitych. W szranki stanął wspomniany procesor Barcelona oraz procesor czterordzeniowy Intel Xeon. Wyniki raczej spodziewane - pierwszy test wykazał 25 procentową przewagę AMD, w drugim liczba ta zamieniła się na aż 60 procent!

Okazuje się jednak, że testy AMD oparte są o procesor z taktowaniem zdecydowanie wyższym niż podawane 2 GHz. Z drugiej strony Intel już sam szykuje 3-gigahercową wersję nowego procesora Xeon.

Reklama

Sprawa ciągnie się już dość długi czas, pierwszy ruch wykonał Intel, który jakiś czas temu w podobny sposób zaprezentował testy swoich procesorów i porównał je do nowego natywnego "czterordzeniaka" AMD. W tamtych testach to Intel wygrywał, a AMD się skarżyło.

PCArena.pl
Dowiedz się więcej na temat: Procesor | Intel | testy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy