Asus B53F - nie tylko biznesowy
Kiedyś "notebooki biznesowe" kojarzyły się wyłącznie z urządzeniami dla osób "pod krawatem". Dzisiaj jednak w tym segmencie można znaleźć komputery nie tylko "na delegację". Jak sprawuje się Asus B53F?
Nie będziemy rozwodzić się nad wyglądem B53F, po protu jedynie napiszemy, że sprzęt wygląda stylowo i profesjonalnie. A w takim urządzeniu to ważne. Ważne jest także to, że B53F ma klawiaturę numeryczną - to rozwiązanie może siłą rzeczy okazać się bardzo przydatne. Za szalenie utylitarną należy także uznać implementację technologii ASUS ShockShield, która chroni dysk twardy przez uszkodzeniami mogącymi nastąpić z powodu np. upadku komputera. Dodatkowo, klawiaturze tego notebooka niegroźne jest wylanie kawy lub wody. Natomiast sama obudowa, oprócz solidnych zawiasów, może pochwalić się odpornym na zadrapania aluminium.
Podsumowując, trudno zatem zarzucić cokolwiek B53F. Szczególnie jeśli przyjrzymy się lepiej notebookowi, znajdując m.in... specjalnie przygotowane miejsce na umieszczenie wizytówki. Ciekawy dodatek. Dalsza "inspekcja" komputera doprowadzi nas do znalezienia portu HDMI (co się bardzo chwali), portu VGA, 3 portów USB 2.0, portu Express Card oraz wejścia na karty 3G HSDPA. Nie ma zatem na co narzekać. Pora włączyć komputer.
Dane pod opieką
Dostarczony do testów model miał zainstalowany system Windows 7 Professinal 64bit. Nie ma większego sensu rozpisywać się, na temat działania Windows 7 na tym komputerze. Przy 2G DDR3 oraz procesorze iCore 5 możemy mówić o jak najbardziej efektywnej pracy. Oczywiście B53F nie został stworzony z myślą o grafice trójwymiarowej (karta Intel GMA X4500), zatem nie ma co liczyć na gry oraz pełne wsparcie dla zaawansowanych programów graficznych. Nie o to jednak tutaj chodzi.
Ekran w omawianym modelu ma przekątną 15,6 cala I jest to ekran non-glare z podświetlaniem LED. W praktyce sprawdza się bardzo poprawnie.
Prezentacja wideo notebooków Asusa:
Odporny na szok
O czym na pewno należy wspomnieć, to po pierwsze o zastosowaniu technologii Intel Anti-Theft oraz Computrace LoJack ułatwiających odzyskanie skradzionego komputera. Po drugie o implementacji ASUS Secure Delete, pozwalającej zdalnie wykasować wszystkie ważne dla nas dane zapisane na dysku twardym komputera.
Ciekawie w praktyce sprawdza się technologia SUS Scene Switch, który pozwala przy pomocy serii kombinacji klawiszy umożliwić np. szybką zmianę grafiki na pulpicie, schować ikony na pulpicie lub włączyć/wyłączyć w trybie ekspresowym wygaszacz ekranu. Kto kiedykolwiek wykorzystywał swój komputer do prowadzenia prezentacji, ten wie, jak bardzo przydatne mogą okazać się takie rozwiązania.
Bateria
Notebook nie tylko biznesowy
Za 3799 zł brutto otrzymujemy zatem naprawdę solidny "komputer biznesowy", który może spokojnie służyć nie tylko jako "komputer pracowniczy", ale także jako prywatny notebooków w sam raz dla bardziej wymagających użytkowników.
Za połączenie ergonomii z ciekawym wykonaniem oraz przydatnymi rozwiązaniami Asus B53F otrzymuje REKOMENDACJĘ serwisu NOWE TECHNOLOGIE
PLUSY
- wykonanie,
- dodatkowe rozwiązania.
MINUSY
- 5 godzin to dużo, ale chciałoby się więcej.
Specyfikacja:
Ekran: 15.6" LED HD non-glare
Procesor: Intel iCore5-450
Karta Graficzna: Intel GMA X4500
Pamięć: 2G DDR3
HDD: 320GB 7200 TPM
Porty: 802.11n/BT/3G HSDPA/2.0Mpix cam/Altec Lansing/HDMI/2xUSB2.0/1xUSB2.0 eSATA combo/DisplayPort/FingerPrint/Express Card34/SmartCard Slot/6 cell/chiclet keyboard
System: Win7Prof 64bit