Asus LS221H - skórzane LCD

Już jakiś czas temu wkroczyliśmy w nową erę monitorów LCD, gdzie obok jakości matrycy i funkcjonalności liczą się tak samo jak wygląd i stylistyka - potwierdzeniem tego jest Asus LS221H.

Widok "z lotu ptaka". Asus LS221H nie zajmuje dużo miejsca na biurku.
Widok "z lotu ptaka". Asus LS221H nie zajmuje dużo miejsca na biurku.materiały prasowe

Monitor, który pokryto ochronną powłoką, a do tego obito skórą? Czemu nie. Takie podejście zastosował tajwański Asus w swoim modelu LS221H. Czy takie dodatki mogą zmienić opinię o monitorze?

Pierwsze wrażenie

W pudełku znajdziemy monitor, kabel zasilający, kable do podłączenia oraz stosowne oprogramowanie. Jak prezentuje się sam monitor? Na pewno robi wrażenie. Jest on ultra-cienki i panoramiczny - tak wyglądają wstępne oględziny. Całość ma grubość 248 milimetrów. Nie ma się co oszukiwać - monitor rzeczywiście jest cienki, ma czarną obudowę, a jego dolna listwa pokryta została prawdziwą skórą. To naprawdę niecodzienna mieszanka.

Poza tym matryca LS221H została pokrytą szklaną, ochronną powłoką o twardości 9H, która ma zapobiegać porysowaniu i zabrudzeniu matrycy. Co prawda tego typu wypadki zdarzają się raczej stosunkowo rzadko, ale dodatkowa ochrona zapewne może się przydać. Jeśli chodzi o technikalia - z tyłu znajdziemy wejścia D-SUB oraz HDMI. To drugie oczywiście cieszy - dzięki niemu do urządzenia można podłączyć konsolę nowej generacji albo dekoder cyfrowy. No właśnie, skoro przy jakości sygnału - pora włączyć testowany monitor.

Sprawy techniczne

LS221H ma całkiem standardowe, ale dobre technikalia. Sprzęt został wyposażony w technologię ASUS Smart Contrast Ratio (ASCR) 4000:1, a czas odpowiedzi matrycy kształtuje się na poziomie 2 ms. Według producenta, kąty widzenia w tym modelu wynosi 170 w poziomie i 160 w pionie. Standardowo ta druga specyfikacja nie zachwyca, ale jakość i tak jest więcej niż poprawna.

materiały prasowe

Do tego dochodzi jeszcze funkcja kontroli proporcji obrazu, która pozwala przełączać się między trybami Full oraz 4:3 (przydatne przy oglądaniu filmów, graniu w gry konsolowe). Asus wprowadził także pięć specjalnie dobranych trybów wideo, 3 tryby tonacji skóry oraz 5 ustawień temperatury kolorów - takie rozwiązania znamy z telewizorów HD, a także z monitorów. Sprawdza się ono - jak zawsze w tego typu przypadkach - poprawnie.

Dodatkowo dynamiczne efekty świetlne ma zagwarantować Light-in-Motion II tworzone przez diody LED. Ta technologia - jak zawsze - poprawia jakość i obniża zużycie prądu.

Monitor testowaliśmy podczas pracy biurowej (sprawuje się naprawdę dobrze), a także podczas zabawy z grami przeznaczonymi na peceta. Również podłączenie konsoli nie sprawia problemów - gry prezentują się poprawnie, chociaż nie ma mowy o rewelacji na miarę telewizora HD.

Podsumowanie

Jak się okazuje, LS221H jest kolejnym dobrym monitorem, jakich wiele na rynku. Elementem kluczowym jest tu jednak design oraz dodatkowa ochrona matrycy. Jeśli ktoś poszukuje takiego monitora - właśnie go znalazł.

INTERIA.PL

LS221H za oryginalną stylistykę i niecodzienne rozwiązania otrzymuje REKOMENDACJĘ serwisu NOWE TECHNOLOGIE

PLUSY

- świetny design

- HDMI i technologia LED

MINUSY

- technologicznie tylko OK

Dane techniczne

- 22" panoramiczny ekran LCD

- Optymalna rozdzielczość: 1680x1050 WSXGA+

- Czas reakcji 2ms (gray-to-gray)

- ASCR (ASUS Smart Contrast Ratio) 4000:1

- 16.7 milionów wyświetlanych kolorów

- Jasność 300 nitów

- Kąty widzenia 170 stopni (H)/160 stopni(V)

- Twardość ochronnej, szklanej powłoki 9H

- Technologia Splendid Video Intelligence

- 5 trybów wideo oraz 3 tryby tonacji skóry

- Wejścia: D-SUB, HDMI

- 3 lata gwarancji

- 1 rok gwarancji - zero martwych pikseli

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas