Atari ogłosiło bankructwo

Atari to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w branży elektronicznej rozrywki. Kiedy w latach 70 ubiegłego stulecia firma prowadzona przez Rolanda Bushnella wydała na świat Ponga, świat oszalał na punkcie gier. Wtedy też nikt nawet nie podejrzewał, że firma kiedykolwiek popadnie w tarapaty finansowe.

A jednak, błyskawiczny postęp technologiczny, pojawienie się nowych graczy na rynku i nie do końca przemyślane decyzje w strukturze firmy, doprowadziły znaną firmę do upadku. Według najnowszych informacji do jakich dotarł serwis LA Times, Atari oficjalnie ogłosiło bankructwo. Trzeba jednak podkreślić, że chodzi o amerykański oddział firmy. Na rynku wciąż funkcjonuje francuski oddział Atari SA, jednak nie może pochwalić się już takimi sukcesami jakie notowane były ok 40 lat temu. Co oznacza bankructwo amerykańskiego oddziału dla graczy?

Reklama

Według tamtejszego prawa, firma ogłaszająca upadłość może zostać przejęta przez większego gracza. Zainteresowanych na pewno nie zabraknie, ze względu na wciąż mocną markę firmy. Już teraz wiadomo jednak, że oddział ten planuje skupić się wyłącznie na grach pod kątem sprzętu mobilnego. Kto okaże się nowym właścicielem? Na odpowiedź musimy jeszcze poczekać.

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Atari | bankructwo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy