Reklama

Chromebooki sprzedają się coraz lepiej

NPD Group donosi, że w okresie od stycznia do listopada 2013 roku Chromebooki stanowiły 21 procent wszystkich sprzedanych komputerów przenośnych w Stanach Zjednoczonych. Wyniki sprzedaży sprzętu z systemem operacyjnym od Google nie są dobrą wiadomością dla Microsoftu.

Ofensywa Google na rynku komputerów osobistych nabiera rozpędu. Jeszcze w 2012 roku sprzedaż Chromebooków była znikoma, a obecnie stanowi już poważny udział w rynku. Dowodzi tego sprzedaż w sklepie Amazon gdzie takie urządzenia jak Samsung Chromebook czy Acer Chromebook znalazły się wśród wakacyjnych bestsellerów. 

Wpływ na popularyzację komputerów z Chrome OS mają również sami producenci sprzętu. Dotychczas oferowali oni głównie notebooki z systemem Windows jednak za namowami Google, weszli również na rynek Chromebooków. Są tu najwięksi gracze tacy jak Samsung, Acer, HP, a wkrótce również Dell.

Na poniższym zestawieniu widzimy jak procentowo wyglądała sprzedaż poszczególnych urządzeń w ostatnich miesiącach w porównaniu z 2012 rokiem. Sprzedaż desktopów spadła o 4,5 proc.. Microsoft stracił sporo punktów procentowych ze względu na rosnące zainteresowanie tabletami z systemem Android oraz tanimi komputerami przenośnymi z Chrome OS. Ciekawostką jest, że producentowi Windowsa udało się polepszyć wyniki sprzedaży na rynku tabletów.

Najbliższe lata pokażą czy Google ze swoim Chrome OS zdoła zdominować rynek komputerów przenośnych podobnie jak miał to miejsce w przypadku dominacji Androida na urządzeniach mobilnych.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Chromebook | Google | Google Chrome OS

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy