EPoX - śmierć legendy

Nowe produkty - nowe problemy. Nie poradziła sobie z tą sytuacją znana firma EPoX, która za czasów chipsetów nForce 2 święciła największe tryumfy. To już koniec dla tejże firmy, kłopoty finansowe sprawiły, że tajwański producent płyt głównych odchodzi w zapomnienie.

Niegdyś świetnie prosperująca firma, teraz upadła marka. Nie zobaczymy już więcej płyt od EPoXa. Wiemy, że 95 procent załogi firmy już odeszła, pozostałe osoby odejdą w przeciągu kilku następnych miesięcy.

Problemem dla firmy były ciągłe problemy finansowe, z którymi borykała się przez wiele lat, mimo lepszych okresów w swojej karierze, nie pomogło to na rozwinięcie się i prezentację kolejnych ciekawych produktów. Firma znana była przede wszystkim ze świetnych płyt opartych o nForce 2 firmy NVIDIA, kolejne wersje nie przyniosły spodziewanego zainteresowania.

Reklama

Podobna sytuacja miała miejsce z firmą Chaintech, która również od jakiegoś czasu nie istnieje - również z powodów finansowych. Nawet sam ABIT był na skraju bankructwa i groźba rozwiązania firmy była prawie pewna - ostatecznie została wchłonięta przez spółkę Universal.

PCArena.pl
Dowiedz się więcej na temat: problemy | firma | nie żyje | legendy | firmy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy