Intel nie nadąża z procesorami

Producent płyt głównych, a od jakiegoś czasu również urządzeń mobilnych, tajwański koncern Asus, poinformował o problemach z dostawami mobilnych procesorów od Intela.

Asus nie sprecyzował jednak, czy popyt na notebooki tak gwałtownie wzrósł lub, czy też jest to wina samego Intela, który nie spodziewał się tak dużego zapotrzebowania na swoje procesory.

Zdaniem prezesa Asus`a, Jerry'ego Shena, Intel nie potrafi sprostać zapotrzebowaniu rynkowemu na swoje procesory mobilne. To właśnie brak procesorów jest głównym powodem opóźnień w produkcji notebooków.

Problemy mogą się zwiększyć również w związku z opóźnieniami w dostawach matryc ciekłokrystalicznych oraz mobilnych 2.5-calowych dysków. To samo dotyczy również baterii i akumulatorów. Jest to najlepszym dowodem, że klienci coraz częściej wybierają notebooki, rezygnując z kupna komputerów PC.

Reklama

Sukces przerósł swoich twórców - tak można w najłatwiejszy sposób opisać tę sytuację. Tegoroczne wyniki sprzedaży notebooków pokazują bardzo duży wzrost. To samo dotyczy procesorów Intela, którego trzeci kwartał 2007 roku był rekordowy pod tym względem.

Rynek w chwili obecnej oczekuje na rozwój systemu Windows Vista, który ma być głównym silnikiem wzrostu sprzedaży laptopów oraz komputerów PC. Mimo śladowego udziału nowego systemu w rynku, producenci spodziewają się, iż pojawienie się zestawu aktualizacji Service Pack 1 może zmienić ten trend.

PCArena.pl
Dowiedz się więcej na temat: notebooki | intel

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama