Internet Explorer traci w Europie

Udział Internet Explorera na europejskim rynku przeglądarek znacznie spadł od momentu, kiedy Microsoft zmuszony był do zastosowania zakładki wyboru przeglądarki internetowej w wersjach instalacyjnych swoich systemów operacyjnych.

Informacje te zostały potwierdzone przez Quantcast - firmę zajmującą się badaniami internetowymi. Zakładka umożliwiająca wybór przeglądarki internetowej pojawiła się w europejskiej wersji instalacyjnej systemu Windows po tym, jak firmy oferujące przeglądarki internetowe wniosły oficjalna skargę do Komisji Europejskiej.

Komisja zdecydowała, że narzucanie użytkownikom przez Microsoft swojej przeglądarki Internet Explorer jest niezgodne z prawem i nakazała firmie stworzenie paska, który będzie proponował 20 najbardziej popularnych przeglądarek do wyboru. Według badań przeprowadzonych przez Quantcast, od momentu pojawienia się zakładki, Internet Explorer zaczął tracić udziały w rynku. Analitycy Quantcast twierdzą, że od 1 marca udziały IE w rynku spadły już o około 5 proc.

Reklama

Według przeprowadzonych badań, największe korzyści z pojawienia się zakładki odniósł Firefox. Nie wiadomo jednak, jak duży wzrost przeglądarka odnotowała w badanym okresie. Badania wykazały również, że największy spadek popularności Internet Explorer odnotował we Francji, Włoszech oraz Wielkiej Brytanii.Norweska przeglądarka Opera ogłosiła natomiast, że od pojawienia się paska wyboru, ilość pobrań jej produktu w Europie podwoiła się.

Odmienne dane przedstawił Statecounters, który twierdzi, że Internet Explorer nie odnotował żadnego spadku popularności w Europie.

PCArena.pl
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | internet explorer | Internet
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy