iPad zarobił 54 miliony w 6 godzin

Kiedy Steve Jobs po raz pierwszy zaprezentował światu iPada, społeczność technologiczna nie kryła swojego niezadowolenia. Tablet Apple wcale jednak nie musi być takim niewypałem, jakiego się spodziewano Świadczy o tym liczba zamówień już złożonych na to urządzenie.

Grupa specjalistów wyliczyła przybliżoną ilość wstępnych zamówień złożonych na iPada. Victor Castrol, analityk Valcent Financial Group twierdzi , że w tylko w ostatnią sobotę (13.03.2010) złożono 90 tysięcy zamówień, z czego 50 tysięcy w pierwszych dwóch godzinach. Teoretycznie oznacza to dla Apple zysk w wysokości 54 mln dolarów. Liczby te nie uwzględniają jednak sklepów firmowych Apple, które nie udostępniają żadnych danych na ten temat.

Wyliczenia te nie muszą być jednak precyzyjne, gdyż wśród liczonych zamówień są także zamówienia na inne produkty Apple, a także dlatego, że zamówienia na iPada mogą być składane u różnych źródeł. iPad ma być rozesłany do klientów dopiero za kilka tygodni. Prawdopodobnie sprzedaż będzie tak wysoka, jak wielu przewiduje, choć trochę czasu minie, nim będziemy mogli się o tym upewnić.

Reklama

PCArena.pl
Dowiedz się więcej na temat: Apple | iPad

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy