Reklama

Izrael konfiskuje iPady

Tablet iPad ma zakaz wjazdu na terytorium Izraela - na izraelskich lotniskach skonfiskowano już kilka iPadów, czytamy w serwisie The Register. Jaki jest tego powód?

Głównym winowajcą jest moduł Wi-Fi umieszczony w najnowszym urządzeniu Apple. Amerykańska wersja urządzenia ma moduł komunikacji bezprzewodowej, który jest sprzeczny ze standardami izraelskimi - twierdzi Ministerstwo Komunikacji Izraela.

W Izraelu obowiązują te same regulacje komunikacji bezprzewodowej, co w Europie. Natomiast obecny na rynku iPad korzysta z modułu Wi-Fi przystosowanego do amerykańskich regulacji komunikacyjnych.

Jedną z pierwszych "ofiar" odmiennego modułu Wi-Fi był wracający z USA do Izraela turysta. Chciał on poinformować celników o swoim zakupie, ale - ku jego zaskoczeniu - skonfiskowano mu iPada i stwierdzono, że po odbiór może się on zgłosić do Ministerstwa Komunikacji.

Reklama

Daniel Morgan z konsulatu Izraela w San Francisco wytłumaczył serwisowi The Register, że Apple powinno wysłać do izraelskiego Ministerstwa Komunikacji specyfikację iPada. Po jej zatwierdzeniu - amerykańska wersja iPada będzie mogła wjechać na terytorium Izraela, a wszystkie iPady zostaną zwrócone właścicielom.

ŁK

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy