Reklama

Lenovo wciąż liderem segmentu komputerów

Firma Lenovo opublikowała najnowszy kwartalny raport finansowy, pokazując po raz kolejny, że nie trzeba tłumaczyć się kryzysem czy słabnącą popularnością PC. Chiński producent w dalszym ciągu jest nie tylko największym producentem komputerów, lecz także regularnie zwiększa udziały na rynku urządzeń mobilnych.

Tylko w czwartym kwartale ubiegłego roku Lenovo zwiększyło zyski aż o 30 proc. w stosunku do analogicznego okresu sprzed roku - łącznie firma zarobiła 265 mln dol., z czego większa część tej kwoty jest wynikiem rosnącej sprzedaży smartfonów i tabletów. Licząc tylko smartfony, sprzedano w tym czasie 13,9 mln sztuk, co dało wzrost o 47 proc. względem poprzedniego roku. Z kolei tablety cieszyły się zainteresowaniem 3,4 mln klientów, a więc ich sprzedaż wzrosła aż trzykrotnie.

Dla porównania, łączna sprzedaż komputerów wyniosła 15,3 mln, przy 17,3 mln urządzeń mobilnych. Jest to także rekordowy kwartał dla chińskiego producenta pod względem obrotów - łącznie 10,8 mld dol. Warto przypomnieć, że Lenovo odkupiło niedawno od Google oddział Motoroli za 2,91 mld dol. Czy nowy właściciel przywróci świetność zapomnianej już nieco marki? Z takimi wynikami jest to bardzo możliwy scenariusz.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: lenovo | komputery | sprzedaż

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama