Microsoft rozwija w tajemnicy alternatywny system operacyjny

Pod koniec października Microsoft odbyła się premiera Windows 8. Okazuje się jednak, że firma równolegle prowadzi prace nad nowym systemem, który nie jest oparty na jądrze systemu Windows. Zgodnie z informacjami serwisu ZDNet, projekt nazywa się Midori i powstaje "w tajemnicy" już od kilku lat.

Przez wiele lat nie padło choć jedno słowo na temat prac oraz zastosowań Midori. Microsoft przerwał milczenie podczas konferencji OOPSLA w październiku. Wzmianka na temat alternatywnego systemu pojawiła się w dokumencie "Uniqueness and Reference Immutability for Safe Parallelism."

"Nasz system jest wzorcem prototypu rozszerzenia do C#, które jest używane przez zespół Microsoft. Opisujemy doświadczenia budowania dużych systemów z wykorzystaniem tego rozszerzenia.(...) Źródłowy wariant tego systemu, jako rozszerzenie do C#, jest wykorzystywany w dużym projekcie Microsoft, jako podstawowy język programowania" - można przeczytać w materiałach Microsoftu.

Jak widać, opis stanowią pojedyncze zdania, z których trudno cokolwiek wnioskować na temat projektu. Ponieważ jednak "Midori" opracowywano już od kilku lat, a pojawił się dowód na praktyczne zastosowanie systemu, prawdopodobnie za jakiś czas pojawią się kolejne wyjaśnienia na temat alternatywy dla Windows.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Windows | Microsoft | System operacyjny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy