Mozilla szuka sponsora

Mozilla Foundation poszukuje partnera, dzięki któremu przeglądarka Firefox mogłaby w tym roku zaistnieć na rynku korporacyjnym. Po sukcesie wśród użytkowników prywatnych, przyszedł czas na dotarcie do nowych grup odbiorców. Z tego względu Mozilla Europe rozmawia z firmami, które miałyby zapewnić wsparcie techniczne użytkownikom Firefoksa.

Mozilla Foundation poszukuje partnera, dzięki któremu przeglądarka Firefox mogłaby w tym roku zaistnieć na rynku korporacyjnym.  Po sukcesie wśród użytkowników prywatnych, przyszedł czas na dotarcie do nowych grup odbiorców. Z tego względu Mozilla Europe rozmawia z firmami, które miałyby zapewnić wsparcie techniczne użytkownikom Firefoksa.

To niezbędny warunek, by przeglądarką zainteresowały się duże korporacje i organizacje rządowe. Przedstawiciele Mozilli zapewniają, że nie chodzi o pozyskanie nowego źródła wpływów, a jedynie o dotarcie do nowych odbiorców i wzrost udziałów w rynku. "Nasza misja polega na przywróceniu konkurencji - a więc i innowacji - na rynku przeglądarek" - powiedział Tristant Nitot, założyciel i prezes Mozilla Europe. (4D)

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama