Reklama

Nadchodząca aktualizacja systemu Windows 11 udoskonali pisanie głosem

Choć najnowszy system Windows posiada funkcję dyktowania, która umożliwia konwersję mowy na tekst, samo rozwiązanie nie jest tak idealne, jak mogłoby się wydawać. Na szczęście Microsoft zapowiedział zmiany w tym temacie.

Technologiczny gigant oficjalnie potwierdził, że pracuje nad nową aktualizacją systemu Windows 11, która ma za zadanie udoskonalić system dyktowania. Nowe rozwiązanie ma umożliwić użytkownikom  dosłownie "pisanie za pomocą głosu". Wszystko dzięki ulepszonym algorytmom odpowiadającym za precyzyjne przechwytywanie mowy.

Przykładem niech będzie skomplikowany adres URL witryny internetowej. Obecnie system ma problem z wyłapywaniem bardziej skomplikowanych słów. Gubi się także w przypadku ciągu wypowiadanych liczb i cyfr. Aktualizacja ma rozwiązać powyższe problemy pozwalając na wolne przeliterowanie każdego wyrazu.

Reklama

W tej chwili funkcja jest dostępna tylko dla użytkowników w kanale deweloperskim, więc może minąć trochę czasu, zanim będzie dostępna dla wszystkich posiadaczy systemu.

Windows 11 zadebiutował 5 października 2021 roku. Pomimo tego, że nowy system jest dostępny od niemal 4 miesięcy, jego popularność wśród użytkowników budzi wiele do życzenia. Jak wynika z analizy przeprowadzonej przez serwis Lansweeper - wśród 10 milionów urządzeń napędzanych systemem Windows, zaledwie 0,52 proc. z nich posiada zainstalowaną wersję 11. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ​Windows 11 | aktualizacja

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy