Nie będzie SP3?

Najprawdopodobniej nie będzie w najbliższym czasie kolejnej wersji oznaczonej numerem 3 Service Pack dla MS Windows XP - powiedział podczas czata w INTERIA.PL Andrzej Zaremba, odpowiedzialny za bezpieczeństwo w Microsoft Polska. Potwierdził natomiast, że jego firma planuje wprowadzenie na rynek MS OneCare - systemu zabezpieczającego komputery użytkownika.

Service Pack to zestaw poprawek, które eliminują poważne błędy w oprogramowaniu Microsoftu - w tym głównie w najpopularniejszym Windows XP. Co prawda, gdy pojawi się poważny problem bezpieczeństwa, wówczas Microsoft udostępnia poprawkę, ale SP zawiera jeszcze dodatkowe poprawki błędów wyłapane, przez producenta.

Dotychczas Microsoft udostępnił dwa SP. Każdy z nich można było albo ściągnąć z sieci, albo zainstalować z płyt CD dostarczanych wraz z popularnymi czasopismami komputerowymi. Obecnie, przynajmniej oficjalnie,- nie ma planów udostępniania kolejnego zestawu poprawek.

Reklama

- W tej chwili nie mogę oficjalnie powiedzieć, czy SP3 w ogóle się ukaże. Jeżeli będzie taka potrzeba, to na pewno tak - odpowiedział Zaremba na pytanie jednego z internautów podczas czatu w z okazji dnia e-maila w Interia.pl.

Za to z pewnością użytkownicy produktów Microsoft mogą spodziewać się, że w jego ofercie pojawi się program antywirusowy, czy raczej szerszy system o nazwie MS OneCare - zabezpieczający komputer. W najbliższym czasie dostępna będzie wersja beta OneCare. To kolejny element po filtrze antyspamowym AntiSpyware, zabezpieczający komputer użytkownika.

- Kupujemy dużo firm, które się tym zajmują, po to właśnie, aby mieć takie produkty w swojej ofercie. MS OneCare, który jest testowany teraz w USA, jest tego najlepszym przykładem. Mamy już także antywirusa chroniącego nasz serwer pocztowy MS Exchange - powiedział Zaremba.

Nie wiadomo na razie, jaka będzie polityka Microsoftu wobec tego typu narządzi. Najprawdopodobniej sam program będzie można ściągnąć bezpłatnie, a za aktualizację płacić np. co rok.

Tu znajdziesz całą relację z czata w INTERIA.PL z Andrzejem Zarembą

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy