Torby uniemożliwiające kradzież notebooka

Jak można zapobiec kradzieży notebooka? Jednym z odpowiednich rozwiązań jest stosowna torba. Firma Pacsafe projektując torby na laptopy przeanalizowała najczęstsze metody kradzieży oraz najważniejsze potrzeby podróżnych. Co osiągnięto dzięki temu?

Najczęściej do kradzieży laptopów dochodzi w sytuacjach, w których pozostaje on poza zasięgiem wzroku właściciela. Złodziejowi wystarczy chwila, w trakcie której komputer został zostawiony bez opieki np.: przy stoliku w kawiarni bądź w aucie, żeby go zabrać. Aby zapobiec takim kradzieżom, firma Pacsafe wyposażyła swoje torby w wytrzymałe i utrudniające próby odpięcia przez nieupoważnione osoby zapięcia pasa nośnego, które przeciwdziałają tego typu kradzieżom.

Zapięcia te w połączeniu z wysuwaną linka stalową pozwalają bezpiecznie przyczepić torbę do dowolnego trwale zamocowanego przedmiotu, w sytuacji w której musimy na chwilę spuścić z oka nasz bagaż. Dzięki temu możemy spokojnie zamówić posiłek w barze szybkiej obsługi bądź zostawić torbę w aucie. Torby zabezpieczone są także opatentowanym zamkiem szyfrowym.

Równie częstą formą kradzieży zawartości bagażu jest przecięcie jego materiału. Doświadczony złodziei jest w stanie okraść swoją ofiarę w sposób niezauważony. Dlatego firma Pacsafe zabezpieczyła torby specjalnymi panelami eXomesh. Warstwę ochronną stanowi lekka, lecz odporna na przecięcia stalowa siatka. W tym samym celu zabezpieczony został również pas nośny, wewnątrz którego znajduje się linka wykonana z tego samego materiału. Inną stosowaną przez złodziei metodą jest kradzież na tzw. wyrwę. Jak sama nazwa wskazuje, polega ona na wyrwaniu torby bądź innego bagażu z rąk ofiary. Dodatkowo, dzięki oddzielnej kieszeni wyposażonej w specjalną osłonę, laptop chroniony jest również przed uszkodzeniami spowodowanymi upadkiem torby.

Reklama

Przede wszystkim torby, pomimo wszystkich zabezpieczeń - ważą niecałe 1,5 kg. Ciekawy rozwiązaniem jest również możliwość noszenia torby MetroSafe 400 jak plecak. Zależnie od potrzeby, torba na ramię może być łatwo zmieniona w plecak poprzez odpięcie paska na ramię i wyjęcie ramiączek plecaka.

Torba na laptop, torba kabinowa MetroSafe 400 Cena: 599 PLN

Torba na laptop VentureSafe 400 Cena: 359 PLN

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: torby
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama