Ultrabook HP grubości baterii AAA

​Firma HP przedstawiła nowego ultrabooka Spectre, który jest grubości baterii AAA. Komputer może pochwalić się świetną stylistyką i mocną specyfikacją techniczną.

Nowy HP Spectre w najgrubszym miejscu obudowy mierzy zaledwie 10,4 mm. To znacznie mniej w porównaniu do MacBooka Air, który dotychczas był stawiany jako wzorzec smukłości. Obudowa laptopa Apple ma "aż" 13,2 mm grubości. Obudowę Spectre wykonano z aluminium i włókna węglowego, co przekłada się na masę konstrukcji, która zamyka się w 1,11 kg.  

HP chce, by nowy Spectre był był konkurencyjny z produktami Apple nie tylko pod względem jakości wykonania, specyfikacji technicznej, ale i stylistyki. Wzornictwo ma ogromne znaczenie w przypadku ultrabooków i komputerów mobilnych dla użytkowników biznesowych. Warto zwrócić uwagę na przeprojektowane logo producenta umieszczone na klapie ekranu Spectre - zamiast liter HP w okręgu mamy minimalistyczne kreski, które prezentują się rewelacyjnie. W HP Spectre zastosowano nowatorski układ chłodzenia Hyperbaric Cooling, który wykorzystuje dwa wentylatory umieszczone na spodzie obudowy.

Reklama

Spectre ma 13,3-calowy ekran IPS pracujący w rozdzielczości Full HD, który został pokryty warstwą Gorilla Glass 4. Ultrabook jest napędzany przez procesor Intel Core i5-6200U lub Core i7-6500U wspierany przez 8 GB pamięci RAM. Na pokładzie znajdziemy także dysk SSD 256/512 GB, klawiaturę z podświetleniem LED, system audio zaprojektowany przez firmę Bang & Olufsen oraz baterię pozwalającą na 9 godzin autonomicznej pracy.

HP Spectre trafi do sprzedaży 25 kwietnia br. Ceny ultrabooka zaczynają się od 1170 dolarów (model z Core i5-6200U i SSD 256 GB). Póki co, brakuje informacji o dostępności ultrabooka na europejskim rynku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Ultrabook | HP Spectre | Bang & Olufsen

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy